Designic

Moderní nábytek a design

Barové židle

LISTOPAD 5TH, 2011 Od DESIGNIC komentáře Komentářů: 0 | categories Nezařazené

[singlepic id=57 w=230 h=165 float=left]Barové židle. nejsem vyznavačem vysedávání v baru, ale nutno říci, že jedna součást těchto prostor se vyznačuje svoji jedinečnou krásou. Barové židle se dnes hojně rozšířily do našich domovů a staly se tak nedílnou součástí moderní kuchyně.

Dřevěné barové židle

již od dob slavné Thonetovy židle č.14, která nechala zrodit barovku s označením č.18 je dřevo jedinečným materiálem pro stavbu barových židlí. [singlepic id=64 w=112 h=220 float=right]Thonet však používal pouze bukové ohýbané dřevo. V dnešní době jsou technologie o něco dále a tak se můžeme setkat s nekončící kreativitou. U této barové židle bych měl strach, že po půlhodině bude otlačena jistá část mého těla, jako design je to však unikátní. [singlepic id=58 w=446 h=769 float=]Dřevěné barové židle jako všechen nábytek z masívního dřeva je mi velice blízký a jen škoda, že v této oblasti není vidět i více funkční kreativity.

Pevné barové židle

mezi pevné barové židle patří samozřejmě také výrobky ze dřeva, ale chtěl jsem se podívat na něco speciálního co nás překvapí svým tvarem i barvou. To co navrhuje bulharský designer Galomov je hodně odvážná variace na barové židle. Skelet vyroben ze sklolaminátu by měl vydržet tlak vedený na středovou osu. Moc by mě zajímalo jak je tato židle stabilní.[singlepic id=56 w=495 h=765 float=]

Barové židle s opěradlem nebo bez něj?

Co se týká konstrukce opěradla u barovek je to doménou spíše barových prostor, kde je nutné zajistit bezpečnost hostů, kteří trochu přebrali. U barové židle pro restaurace, kavárny nebo domácí prostory může opěradlo spíše vadit při volném pohybu nebo komunikaci s přáteli. Osobně si myslím, že barovka je pro tělo přirozenější bez opěradla.

Otočné a stavitelné barové židle

pro domácí použití je vhodné si pořídit výškově stavitelné nebo otočné barové židle, jistě to ocení Vaši hosté. Tímto se dostáváme k barovým židlím na otočné noze. V dnešní době jsou barové židle s tímto parametrem velmi oblíbené a vzhledově jsou také zajímavé. Mnoho takových nabízí obchod s moderním nábytkem. Většinou jde o kovovou podnož, na které je umístěn různě tvarovaný sedák.[singlepic id=62 w=400 h=594 float=]

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář