Designic

Moderní nábytek a design

Bytové doplňky

Září 10TH, 2010 Od DESIGNIC komentáře Komentářů: 0 | categories Bytové doplňky, Design

bytové doplňky

Doplňky do bytu George Jensen

Bytové doplňky jsou nedílnou součástí našeho domova, dotvářejí inteiér a mohou prostor obohatit a zvýšit tak unikátní dojem. Doplňky do bytu bych rozdělil do dvou skupin „lapače prachu“ a mistrovská díla. Pod pojmem lapač prachu mi vyvstane na mysli něco co prostor pouze vyplňuje a nezáleží na tom jakou to má návaznost na okolí. Příkladem mohou být různé skleničky, porcelán, keramika a drobné „serepetičky“ pokud možno ve velkém množství. Mnohem blíže je mi umístění několika kousků funkčních doplňků, které mají souvislost jak mezi sebou, tak v rámci okolního prostoru. Příkladem funkčního designu a krásných tvarů jsou dánské designové značky Stelton a George Jensen.

Bytové doplňky Georg Jensen

Unikátními tvary se vyznačuje společnost George Jensen, která nabízející širokou škálu produktů od šperků až po dárkové zboží a také bytové doplňky. Kořeny značky Georg Jensen sahají do roku 1904, kdy stříbrník a sochař Georg Jensen (1866-1935) otevřel svou dílnu v Kodani. Design jeho šperků, příborů a nádobí měl okamžitý úspěch a stal se žádaným po celém světě. V průběhu času byla společnost GJ proslavena dašími světoznámími designery např. Nanna Ditzel, Vivianna Torun Bülow-Hübe, švédský princ Sigvard Bernadotte, Henning Koppel a Johan Rohde.

[nggallery id=1]

Bytové doplňky Stelton

Značka Stelton je charakteristická designem založeným na úspěchu řady nerezového nádobí Cylinda-Line předního dánského architekta a designéra Arneho Jacobsena z roku 1967. Výrobky značky STELTON v sobě spojují špičkový design, vysokou kvalitu zpracování a funkčnost. Ačkoli se jedná o designové předměty, jsou určeny pro běžné užíván.

[nggallery id=2]

Výborný tip na předvánoční nákupy, podívejte se na více unikátních designových doplňků na www.moderni-nabytek.cz.

moderní bytové dopňky

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář