Designic

Moderní nábytek a design

Dětský dřevěný stoleček a židličky

Září 13TH, 2012 Od DESIGNIC komentáře Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dětský dřevěný stoleček a židličky | categories Dětský nábytek

Dětský dřevěný stoleček buk / olej

Novinka od značky Natural Harmony, dětský dřevěný stoleček a židličky vyrobený s důrazem na kvalitu  použitých materiálů a šetrnost k přírodě.

Ergonomie a bezpečnost stolečku

Organický tvar stolku určuje jeho bezpečnost při používání. Tento tvar byl zvolen na základě zkušeností s aktivními dětmi. Základním předpokladem pro bezpečnost dětí je dokonalé zpracování tvaru stolečku, na stolku proto nejsou žádné ostré hrany, všechno je zakulaceno. To je velice důležité pro pohyb kolem dětského stolečku a také při jeho manipulaci dětmi. Na stolečku nejsou žádné kovové prvky, nehrozí např. uvolnění šroubku a následnému zranění nebo požití. Jeho design je přizpůsoben hlavně bezpečnému používání.

Ergonomie dětského stolečku - krásné křivky

Ergonomie dětského stolečku – krásné a bezpečné křivky

Dětský stoleček je lehce složitelný

Další výhodou stolečku je jeho jednoduchá montáž a demontáž.. Díky dřevěnému šroubovému spoji je stoleček složen během 2 min a není potřeba žádného nářadí. zvládne to tak každá maminka. V případě, že se stoleček delší dobu nepoužívá jednoduše se demontuje a zabere minimum prostoru.

Dětský dřevěný stoleček – dřevěný spoj

Dětský dřevěný stoleček – dřevěný spoj

Ekologické (BIO) materiály na stolku

Stoleček je vyroben z masivního dřeva buku nebo borovice. Výhodou bukového provedení je jeho delší trvanlivost, buk je cca o polovinu tvrdší než borovice, tím lépe odolává promáčknutí nebo poškrábání. Jako základní povrchová úprava je aplikován přírodní olej, který vsákne do dřeva a tam vytvrdne. Olej je přímo určen na dětské výrobky, je složen z lněného oleje a pryskyřice, která zaručí tvrdost a ochranu povrchu. Pokud se na povrch dostane voda, vytvoří se ucelené kapičky, které lehce utřete. Olej zabraňuje vsakování tekutin do dřeva. Tento typ ochrany povrchu je často používán u dětských hraček, povrch je medově hnědý a krásně voní. Všechny lepené spoje jsou provedeny kvalitním ekologickým lepidlem, které splňuje evropské bezpečnostní normy. Dokládáme nezávadnost všech použitých materiálů.

Proč právě masivní dřevo

Dřevo je přírodní a ekologický materiál, který u Vašeho dítěte probudí vztah k přírozeným přírodním materiálům, který si ponesou po celý život. Dřevo se snadno udržuje čisté, stačí je otřít vlhkým hadříkem či utěrkou. Pokud se povrch stolečku znatelně poškodí je možné dřevo přebrousit a znovu natřít olejem. Pokud se dřevo pravidelně udržuje jedná se o nestárnoucí materiál. Stoleček tak může sloužit i několika majitelům, tento prvek snižuje ekologickou stopuvýrobku.

Dětská židlička - krása dřevěného masívu

Dětská židlička – krása dřevěného masívu

Kvalita a tradice

Všichni víme jak můžou být děti vynalézavé a co všechno mohou se zařízením dětského pokoje provádět. Dnes již ani není zvykem aby se vyrábělo kvalitně s dlouhou dobou použitelnosti. Robustní konstrukce zaručí trvanlivost dětského stolku. Konstrukce dětského stolečku byla vyvinuta tak aby odolala i zvýšené dětské aktivitě. Jako klíčovým spojovacím prvkem byl zvolem tradiční, ale dnes již málo používaný dřevěný spoj vyrobený také z buku.

Dětský dřevěný stoleček - co vydrží nohy

Dětský dřevěný stoleček – co vydrží nohy

Dřevěné židličky

Stolička ihned od začátku byla navržena tak aby podporovala zdravé sezení dětí, proto nebylo zakomponováno opěradlo. Tento „vynález“ spíše nutí k uvolňování zádových svalů, které časem ochabnou, většina dospělých o tom ví své. Židlička tak učí děti sedět s rovnou páteří, tak se zpevní svaly, které drží rovná záda a tělo může být lépe zásobeno plným dýcháním.

Sedák židličky je vyfrézován a tvoří tak ergonomické prolnutí, které zabezpečí pohodlné posezní, stolička není pouze krásná, ale i pohodlná.

Dětská dřevěná židlička

Dětská dřevěná židlička

Pár slov tvůrce

Stolek jsem měl dlouho v hlavě, ještě před narozením našeho syna, U všech běžně dostupných verzí dětského nábytku se mi jevila kvalita dost bídná a to nemluvím o použitých materiálech. Jak se náš synek dostával do věku,ve kterém by již potřeboval dětský stoleček, začal jsem s jeho výrobou. Hlavním cílem byla bezpečnost a 100% nezávadné materiály. Od útleho věku jsme měli doma docela živo, takže bylo nutné aby stolek byl pro našeho divocha  co nejvíce bezpečný a BIO kvalita materiálů byla samozřejmostí. Zajímavým řešením byl dřevěný závitový spoj, který se používal spíše za dob našich dědů, nicméně je to krásný způsob jak věci spolu spojovat.

Stoleček je tak synonymem pro zdravý, ekologický, funkční a přitom krásný dětský nábytek.

 

do e-hopu