Designic

Moderní nábytek a design

Dětský nábytek tipy I.

KVěTEN 20TH, 2010 Od DESIGNIC komentáře Komentářů: 0 | categories Nezařazené

Lehátko pro děti

Lehátko pro děti

Každý si tím jednou projde. Narodí se dítě a už se vezete, radosti a starosti se střídají jako jarní počasí. Mezi příjemné starosti se může řadit i výbava dětského pokoje. Pokud Vám na to zůstane čas, můžeme se podívat, jak bychom to našim prckům zpříjemnili. Dnes se budu zabývat zařízením pokojíku od prvních krůčků. Zařízení, doplňky a především dětský nábytek je nyní hodně rozvíjenou oblastí. Dříve než se pustíte do zařízení dětského pokoje, je dobré mít dopředu jasný plán, jak by měl životní prostor dítěte vypadat. Pokud nemáte vrozenou představivost, vemte si k ruce pomocníka na návrhy interiérů Floor Planner (obsahem minulého článku).

Už v tomto návrhu byste měli myslet na barevné ladění celého pokoje. Základní rozvržení barev místnosti by Vám mělo vydržet do pátého roku dítěte. V použití barev vidím velký význam, sami jistě víte, jakým způsobem některé barvy působí, každopádně bych doporučil použití pastelových teplých barev, jednu základní a maximálně dvě doplňkové. Volbu konkrétních barev nechávám na Vás, není žádný přesný návod jaké barvy použít. Pokud se však budete řídit intuicí, nemůžete nic pokazit.

Dětský nábytek bunkr

Dětský nábytek bunkr

Dětská skrýš

První měsíce dítě sice nepotřebuje žádný dětský nábytek, je však nutné již myslet na dispoziční rozvržení pokoje. V zásadě se jedná o rozvržení na dvě části, na klidovou a aktivní část. Klidová část slouží pro odpočinek a soukromí dítěte. Děti si strašně rády hrají v ohraničeném prostoru, proto by neměl chybět prostor na úkryt. Takovým prostorem může být plátěný domeček, bunkr nebo jiná dětská skrýš.

Dětská postýlka

Dětská postýlka babycotpod

Dětská postýlka babycotpod

Jedním z nejdůležitějších kusů  dětského nábytku je dětská postýlka. Osobně se kloním k postýlkám z organického materiálu. Pamatuji si ještě z mládí naše okousané části postýlky, proto by měly novodobé dětské postýlky dodržovat ekologické povrchové  úpravy. Pojďme se však podívat na umělecký výtvor Shaun Milburna a PER Design. Organický tvar vzbuzuje pocit formy z daleké budoucnosti. Postýlka může být ve dvou provedeních s krytem nad hlavou nebo bez, v  různých barevných provedeních. Obsahuje dva úchyty a zasouvací madlo. Na dně postýlky je perforovaná matrace, společně s polstrováním vzbuzuje útulný prostor. Je možné si vybrat ze skládací plastové nebo dřevěné podnože. Taková postýlka bude spíše pro menší děti cca do 6 měsíců, potom už bude problém s bezpečností.

Přebalovací pult

Přebalovací pult by Bo design

Přebalovací pult by BO design

Nezbytnou součástí dětského pokoje je přebalovací pult, ten by měl být hlavně praktický. Přebalování není moje oblíbená činnost, ale někdy je nutné taky přidat ruku k dílu.  Určitě se osvědčí pulty s dostatečným množstvím úložných ploch.  Nám se osvědčila také široká plocha samotného přebalovacího pultu, kde si můžete odložit potřebné přípravky. Praktickou je také snadná manipulovatelnost, ideálně na kolečkách s brzdou.

 

 

moderní dřevěný dětský nábytek

 

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář