Designic

Moderní nábytek a design

Info o mně

KVěTEN 16TH, 2010 Od DESIGNIC komentáře Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Info o mně | categories

Ahoj, jmenuji se Dan

Tento blog věnuji moderním interiérům. V různých etapách života jsem se setkával s tvorbou a návrhem zařízení spíše z praktického hlediska, nemám designérskou školu a spíše bych chtěl prezentovat praktické začlenění designu do života.

Design

DESIGN“ toto cizí slovo na mě působí jako něco co je vzdálené použití v běžném životě. Ve spojení se slovem  „interiér“ si vždy  vybavím technokraticky vyumělkované scény, které jsou příliš účelové. Berte to prosím jako můj pocit, věřím, že názorů v této oblasti bude vždy mnoho a každý bude mít svoji váhu.

Raději používám spojení „Životní prostor„, to vyjadřuje spojení člověka a prostoru, který trvale obývá. Oba se navzájem ovlivňují. Zastávám názor, že by každý prostor měl plnit funkčnost a zároveň mít interaktivní vliv.

Prostor a člověk se navzájem ovlivňují?

Každý člověk je jiný a proto i jeho obývaný prostor by měl být individuální (i vrámci rodiny, nebo jiné skupiny), měl by doplňovat jeho osobu a tím ho obohacovat. Osobně se přikláním k zařízení prostoru, kde jsou vyjádřeny potřeby lidí a není zde naplněno pouze hledisko módy.

Všímám si lidí a v praxi to vypadá tak, že člověk se sklony ke kreativitě si svůj prostor vyzdobí dle svého cítění, bude obklopen obrazy, sochami, pestrými tvary, barvami, přírodními materiály atd. Druhý typ může být například pragmaticky uvažující člověk, který bude mít byt zařízen velmi stroze, sladěn do několika barev, s rovnými liniemi a moderními materiály. Co by se stalo, kdyby si tyto dvě imaginární postavy byt vyměnily? Kromě toho, že by se  jim zařízení asi moc nelíbilo, vznikla by interakce. Kreativec se bude stávat více pragmatickým a naopak. Tímto jednoduchým principem lze ovlivňovat svoji osobnost a tak se rozvíjet.

Doufám, že na tomto webu najdete  to, co Vás obohatí a pomůže Vám najít cestu k realizaci svých plánů.