Designic

Moderní nábytek a design

Konferenční stolky

ÚNOR 25TH, 2012 Od DESIGNIC komentáře Komentářů: 0 | categories Design, Nábytek

konferencni stolek dreveny

Konferenční stolek dřevěný

Sednout si pohodlně s přáteli u šálku dobré kávy a vychutnávat pohodu. Tak v této scéně nesmí chybět designový nebo tradiční nízký stolek. V našich končinách se pro tyto stolky vžil název konferenční. Trochu mi ten název nesedí, protože nevystihuje podstatu běžného používání. Anglický výraz coffee table je určitě trefnější.

Konferenční stolky se staly populárním nábytkem, který přispívá ke zvýšení úrovně prostoru.
Nejčastěji se využívají v domácím prostředí obývacího pokoje, ale není také vyjímkou použití ve firemní sféře pro čekací a odpočinkové zóny.

Jedním z mnoha důvodů proč jsou konferenční stolky tak oblíbené je jejich funkční a designová variabilita. To, že jsou konferenční stolky praktické není třeba zdůrazňovat, v běžném použití obývacího pokoje slouží jako odkládací plocha pro různé drobné předměty např. televizní ovladač nebo časopisy.

Svoji úlohu v prostoru plní konferenční stolky nejčastěji s vhodným sedacím nábytkem. Tímto spojením je vytvořena odpočinková zóna, která se stává centrem obývaného prostoru. Chcete-li vytvořit příjemné prostředí, je nutné při výběru konferenčního stolku zvážit celkovou dispozici obývacího pokoje a také Vaše osobní pocity z daného kusu nábytku. V nabídce konferenčních stolků se můžete setkat s oblými tvary, které lze použít tam kde je nutné prostor více zharmonizovat. Nebo s ostrými liniemi, které se hodí spíše do funkčního stylu.

Otočný konferenční stolek

Technicky propracované jsou otočné konferenční stolky. Můžete přizpůsobit stolekdané situaci. Takže pokud potřebujete více odkládacího prostoru, jednoduše si stolek nastavíte jak potřebujete. Některé typy nabízejí také výškově nastavitelné plochy, což je příjemné při nedostatku prostoru vašeho bytu. Můžete tak jedním pohybem vytvořit pracovní místo např. pro práci s notebookem.

otocne konferencni stolky

Otočné konferenční stolky

Skleněný konferenční stolek

sklenene konferencni stolky ohybane

Skleněné konferenční stolky ohýbané

Moderní design a možnosti materiálů nabízejí vynikající přizpůsobivost Vašemu prostoru. Obzvláště populární jsou konferenční stolky ze skla protože tento materiál se dobře hodí k dalšímu nábytku, jako jsou pohovky, skříně, komody a obývací stěny. U skla je variabilita možných tvarů a některé skleněné konferenční stolky jsou opravdu umělecká díla. Pokud nemáte děti tak jsou skleněné stolky velmi praktické a bezpečné. Tvarově se mi nejvíce líbí skleněné stolky kulaté nebo nepravidelných tvarů s doplňky z kovu nebo dřeva. Nabízejí se také čistě skleněné konferenční stolky, ty sice nabízejí tvarovou variabilitu, ale dle mého vkusu působí trochu chladně.

moderni sklenene konferencni stolky

Moderní skleněné konferenční stolky

Bílé konferenční stolky

V dnešní době lze sledovat trend, který přichází s konferenčními stolky v bílé barvě. Velkou výhodou bílého konferenčního stolku je jeho jednoduché začlenění do stávající barevné kompozice prostoru, velice dobře se kombinuje s dalším nábytkem.
Často jsou na vrchní plochy používány speciálně odolné laky, které zabrání opotřebení povrchu. Dalším trendem, který si nachází stále více uživatelů je úprava povrchu konferenčního stolku do vysokého lesku. Ve stylově zařízeném obývacím pokoji vysoký lesknábytku působí exkluzivně.

konferenční stolky bílé

Konferenční stolky bílé

Dřevěné konferenční stolky

dřěvěné konferenční stolky

dřěvěné konferenční stolky

Tuto oblast mám nejraději, dřevěné konferenční stolky jsou přirozené a hlavně příjemné na pohled.
Dřevo je populární materiál, zejména u konferenčních stolků působí velmi luxusně. Existuje mnoho druhů dřeva, ze kterého se stolky vyrábějí. Jedním z nejčastěji používaných materiálů je pravděpodobně ořech. Ořech má elegantní a teplý vzhled, který přinese do vašeho obývacího pokoje jedinečnou atmosféru.

 

Dřevěné konferenční stolky

Dřevěné konferenční stolky

Kromě masivního ořechového dřeva je mnoho výrobců, kteří se specializují na použití dřevin jako buk, javor, třešeň nebo hrušeň. Ti, kteří se rozhodnou pro konferenční stolek ze dřeva, by neměli zapomenout na řádnou péči o jeho povrch. Dřevo je holt dřevo.

Dřevěné konferenční stolky se zásuvkami

Dřevěné konferenční stolky se zásuvkami

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář