Designic

Moderní nábytek a design

Moderní kuchyně

ČERVEN 1ST, 2010 Od DESIGNIC komentáře Komentářů: 0 | categories Design, Nábytek

Hanák fórum

Hanák forum

Už je to pár roků, co jsem pracoval v kuchyňském studiu jedné z předních  firem u nás. Takže, bylo jen otázkou času, kdy se dostane i na toto téma. Dnes jsem byl v nově otevřeném design centru firmy Hanák v Průhonicích u Prahy.  Je pravda, že jsem z oblasti moderní kuchyně trochu vypadl a možná i právě proto mě čekalo příjemné překvapení. To co je k vidění dnes na českém  trhu, bylo před těmi lety k mání pouze u italských značek jako je Scavolini.

Nutno říct, že celý prostor je pojat velice velkoryse, kompozice působí kompaktně a opravdu moderně. Výstavní plocha je rozložena do tří pater o celkové výměře 6 000 m2. Hlavní přehlídka kuchyní je doplněna o další prvky moderního nábytku. Můžete zde vidět nábytek do ložnice, obývacího pokoje, zařízení koupelny, interiérové dveře, dřevěné podlahy, koberce a mnoho designových doplňků.

moderní kuchyně 2

moderní kuchyně 2

Moderní kuchyně

Všechny vystavované objekty byly na první pohled velmi dobře technicky zpracované. A to i v případě,  že se jedná o unikátní vzory. Použity jsou kvalitní prvky pro otvírání dvířek a výjezdy zásuvek. Na mnoha vystavovaných kuchyních je používán vysoký lesk, v kombinaci s dotykovým otvíráním dvířek působí plocha velmi čistě a kompaktně.  U horních dvířek je na zváženou jestli tento prvek nebude vyžadovat zvýšenou údržbu povrchu. Samozřejmostí jsou nejmodernější vestavěné spotřebiče většinou AEG. Pracovní desky jsou osazeny materiálem Corian s vestavnými dřezy nebo deskami z přírodního kamene.

moderní kuchyně 1

moderní kuchyně 1

Design kuchyně

Nejvíce mě zaujala půlkruhová kuchyně v bílém provedení. Tato nádherná konstrukce má dle mého prvního dojmu perfektní ergonomické vlastnosti. Jelikož taky někdy něco uvařím a většinou hodně pospíchám, tak mi byla ihned sympatická. Oblé tvary působí velice příjemně, z níže uvedené fotografie to není moc patrné, ale jsou zaoblené i boky ostrůvku. V zadní části je stěna s vestavěnými spotřebiči, které jsou na dosah ruky. Hodnotím jako velmi povedený nápad.

moderní kuchyně 2

moderní kuchyně 2

Český design se vyvíjí a určitě se v této oblasti blýská na lepší časy, jde to vidět i u konkurenčních výrobců, kteří se snaží držet krok.

Moderní kuchyňské vybavení

Do moderní kuchyně patří také kvalitně zpracované kuchyňské pomůcky a doplňky. E-shop s moderním kuchyňským vybavením nabízí krásný design dánských výrobců.
moderní kuchyňské doplňky

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář