Designic

Moderní nábytek a design

Moderní otočná křesla

ÚNOR 7TH, 2012 Od DESIGNIC komentáře Komentářů: 0 | categories Design, Nábytek

[singlepic id=72 w=253 h=182 float=left]Moderní otočná křesla tohoto typu můžeme rozdělit do několika hlavních skupin dle použití. Manažerská křesla, konferenční křesla, relaxační křesla. Poslední skupinou bych se dnes chtěl zabývat trochu detailněji. Mám rád lenošení, tak jsem si vybral křesla, která se k tomu perfektně hodí a ještě k tomu skvěle vypadají.

Otočná křesla – něco co stojí za zmínku

při pohledu do minulosti není možné přehlédnout odkaz světoznámého designéra Arne Jacobsena. V roce 1958 vytvořil otočné křeslo Swan, pro svou dobu byl design tohoto křesla inovativní svými oblými křivkami a liniemi. V dnešní době se již tvar tohoto křesla může hodnotit jako retro, ale stále má něco do sebe. V nižší cenové kategorii se tato otočná křesla stále nabízejí jako repliky viz. Otočná křesla grace.

[singlepic id=66 w=646 h=438 float=]

Relaxační křesla

Jedno z mých oblíbených relaxačních křesel je Eames Lounge Chair. Líbí se mi na něm jeho elegance a jednoduchost, velmi účelné a pohodlné otočné křeslo složené z několika kusů překližky a polstrování potažené kůží. V moderním provedení nabízí tato křesla Vitra viz.foto. Křeslo je opravdu jako stvořené k odpočinku, měkké polstrování a náklon opěradla dozadu je charakteristické pro tato speciální relaxační křesla zvaná lounge chairs.

[singlepic id=73 w=584 h=352 float=]

Co nám nabízí IKEA – TRIUP

Z designových výšin se sneseme do běžného života a podíváme se na otočné křeslo TRIUP. V nabídce je látková i kožená verze. Na první pohled křeslo zaujme organickým tvarem. Podobné tvary jsme již mohli vidět u Arne Jacobsena. Zde si však designéři hlavu moc nelámali, nechali přední stranu zdviženou a tím vznikl oblý sedák. Celá konstrukce otočného křesla se hodí ke sloganu, který vysvětluje účelnost tvaru „můžete si dát nohy pod sebe a ruce pohodlně opřít“. Je to pěkné a pokud jste jogíni nebo často sedíte na „turka“ tak toto otočné křeslo hojně využijete. Za ty peníze se mi to zdá trochu málo.

[singlepic id=71 w=500 h=500 float=]

Designová otočná křesla

je mnoho variací na krásný design otočných křesel. Tento kus nábytku je variabilní a je možno jej považovat za solitéry, které se hodí kdekoliv (stačí barevné sladění.). Jsou však případy, které si zasluhují individuální přístup jako třeba otočné křeslo v podobě tenisového míčku. No není to super nápad? U Berdychů by si takový kousek našel své uplatnění.
[singlepic id=70 w=550 h=600 float=]
Další moderní křesla zaujmou svojí konstrukcí a zajímavými tvary.

[singlepic id=67 w=357 h=468 float=]

Moderní otočná křesla

V běžné nabídce se najdou také pěkné kousky, které splňují účelnost i design. Většinou se jedná o tvarované skořepiny, tak jak je začal používat Arne Jacobsen. Levnější moderní otočná křesla nabízejí čalounění z Eko kůže, u tzv. střední třídy je možné vybírat i potah čalounění nebo tvar podnože. Pokud se více zajímáte o moderní otočná křesla zkuste se podívat na stránku prodejce moderního nábytku.

[singlepic id=69 w=618 h=644 float=]

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář