Designic

Moderní nábytek a design

Tvoříme návrh interiéru

KVěTEN 17TH, 2010 Od DESIGNIC komentáře Komentářů: 0 | categories Nezařazené

návrh interiérů v 3D a 2D floorplanner

návrh interiérů v 3D a 2D floorplanner

Taky jste někdy hledali rychlý nástroj kterým byste vytvořili svůj vysněný návrh interiéru?  Na trhu existuje mnoho aplikací pro Váš počítač, které návrh interiéru umí, od jednoduchých až po profesionálně propracovaných.

Proč však kupovat a instalovat programy na jedno použití, když můžete během chvilky mít vše vyřešeno na internetu. S pomocí aplikace Floor planner vytvoříte návrh interiéru během několika minut. Návrh pro osobní potřebu je zdarma, stačí se pouze zaregistrovat. Registrace je kupodivu velice jednoduchá, email, login a heslo. Pokud se nechcete registrovat  a raději si systém nejdříve vyzkoušíte, je to možné pomocí dema.

Jak na samotný návrh interiéru

výběr na startu

výběr na startu

Základním pohledem je 2D, pomocí jednoduchého průvodce si můžete zvolit začátek tvorby, na výběr budete mít čistý list, prázdnou místnost nebo již vytvořený příklad návrhu. Kreslení zdí a tvarů je velmi jednoduché vše ovládáte výběrem prvků a pomocí tažení myši. Nejsou zde problémem dokonce ani šikmé stěny. Jediné co mi u kreslení zdí trochu chybí je možnost vytvořit obloukovou zeď, není to moc obvyklé, ale z hlediska tvorby dle zákonů geomantie je to mínus. Systém je pouze v anglické jazykové lokalizaci, nicméně je tak jednoduchý, že si s ním poradí i méně zdatní angličtináři. Díky přehledných ikonám je práce velmi intuitivní.

výběr konstrukce

výběr konstrukce

Pomocí volby konstrukcí je možné dále vytvořit různé podlahové povrchy, samostatně stojící zdi, kóty (automaticky počítané rozměry), ploty, chodníky. Nechybí zde také vložení konstrukcí oken a dveří. Hodně praktické se jeví vkládání popisů do návrhu, kterým snadno vytvoříte popisy jednotlivých místností. Popisky fungují i s diakritikou.

knihovna objektů floor planner

knihovna objektů floor planner

Pokud máte vytvořenu základní kostru místnosti, můžete se pustit do navrhování interiéru. K tomu slouží druhá paleta plná objektů z různých oblastí domácnosti. Jednoduše si vyberete z roletky seznam objektů pro danou oblast a ihned můžete skládat nábytek do připravené místnosti. Po přetažení objektu na požadované místo ve Vašem interiéru můžete dále s objektem pracovat, stačí pouze klepnout na daný objekt. Většinou se jedná o změnu velikosti, natočení, barvy, výšky objektu a jiné.

Pokud jste dokončili svůj návrh interiéru, nyní stačí pouze projekt uložit nebo rovnou importovat do obrázkové formy. Obrázek se mi podařilo vyexportovat pouze v 3D verzi, 2D jsem si musel „printnout“ obrazovku a uložit. Pokud chcete svůj návrh interiéru někomu ukázat či předat jako podklad k dalšímu rozpracování, existuje v účtu ikonka sdílení (na záložce plány). Pod tímto odkazem naleznete možnost poslat svůj projekt jako webovou adresu (adresa je tajná), tu si pak dotyčný jednoduše zadá do prohlížeče a může projekt prohlížet. Na takto zobrazeném projektu však nemůže nikdo nic editovat.

Celkově tento program hodnotím jako velice povedený  a velmi intuitivní.
Pokud program vyzkoušíte, prosím napište své postřehy a zkušenosti.
Odkaz na plánovač: www.floorplanner.com/demo

Přeji hodně dobrých nápadů při práci s programem.

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář